Porsche láka na novú Panameru

Zdroj: http://autobild.cas.sk/


Druhá generácia úspešného vozidla pripomína koncept Sport Turismo predstavený v roku 2012. Stáť by mala na celkom novej platforme.

V apríli uplynulo sedem rokov od premiéry modelu Panamera, ktorý bol dôležitým míľnikom v živote nemeckého výrobcu. Ten už dlhšie pracuje na jeho nástupcovi. Druhá generácia úspešného päťdverového vozidla by mala prísť na svetlo sveta onedlho, automobilka totiž na novú verziu láka pilotnou oficiálnou fotografiou zahalenou v tme. Napriek tomu hovorí jasnou rečou.

2 fotografie v galérii

Na obrázku môžeme vidieť štíhle koncové svetlá zložené z diód, ktoré sú prepojené tenkým pásikom. Pod ním sa nachádza podpis značky. Dizajn týchto prvkov pripomína koncept Sport Turismo predstavený ešte v roku 2012, od ktorého sa sériový model nebude nejako výrazne odlišovať. Potvrdili to fotografie vývojových prototypov takmer celkom bez maskovania.

Porsche by malo stáť na celkom novej platforme MSB, vďaka ktorej zhodí približne 90 kilogramov. Diéta má prebehnúť napriek nárastu rozmerov. Pod kapotou vozidla sa objavia motory so šiestimi a ôsmimi valcami, jasnú budúcnosť má aj plug-in hybrid. Živé odhalenie vozidla prebehne v Paríži. Virtuálne však Panameru druhej generácie spoznáme skôr, aj keď presný dátum známy nie je.